X بستن تبلیغات
ماجرای پاساژ علاءالدین چیست و آیا بالاخره تخریب میشود؟! - دنیای تکنولوژی ، ارتباطات ، موبایل ، فناوری و ...
X
تبلیغات
زولا

دنیای تکنولوژی ، ارتباطات ، موبایل ، فناوری و ...

اخبار و مطالب جالب از دنیای تکنولوژی ( تک شو کلیک . آی آر )

سخنی با بازدید کننده گرامی سایت (www.techshowclick.ir) :

دوست عزیزی که داری مطالب این وبلاگ رو میخونی! بله با شما هستم... پشت سرت را نگاه نکن با خود خودتم! خجالت نمیکشی مطالب را میخونی و نظر نمیدی؟ حداقل یه چاق سلامتی بکن بعد برو ...

من نمیخواستم ولی از بس نظر ندادین مجبورم بگم که :

همه بعد از خوندن مطلب نظر میدادن ناگهان ... نظر نداد !!  حالا جرات داری نظر نده ...


پ.ن: تمام مطالبی که در صفحه اصلی این وبلاگ به طنز قرار دارند نوشته پرهام وخشور هستند و ادامه مطلب ها کپی شده از سایت های خبری معتبر.


Style

سایت پیر و جوان : دانلود آهنگ های نوستالژیک تیتراژ سریال ها و دکلمه و ... www.BORNold.ir سایت تفریحی کلبه : سایت تفریحی و سرگرمی کلبه ... جدیدترین مطالب طنز ، عکس خواننده ها و بازیگران ، مطالب جالب ، خبرهای داغو باور نکردنی و ... www.hovel.ir آهنگ قدیمی : سایت اُلد میوزیک یک سایت موسیقی با آهنگ های قدیمی و نوستالژی از خواننده های معروف قدیم میباشد. علاوه بر این آهنگ های جدید زیبا نیز در این سایت قرار میگیرد www.oldmusic.ir فوتبال با پابال : سایت پابال مرجع کامل ترین اخبار از دنیای فوتبال و زندگی شخصی معروف ترین بازیکنان ایران و جهان میباشد. www.PAball.ir وبلاگ دخترونه : این وبلاگ برای دخترها و بانوان ایرانی ست و آنها میتوانند یک پاتوقی برای خود در این وبلاگ درست کنند. از مطالب آرایشی تا آشپزی و ... در این وبلاگ وجود دارد. www.WandG.ir عمو اس ام اس : اس ام اس ، جوک ، خاطره خنده دار ، مطالب کوتاه طنز و ... در عمو اس ام اس به همراه متن در عکس با گرافیک زیبا!! www.AMOsms.irیکشنبه 14 دی 1393 ساعت 08:54

ماجرای پاساژ علاءالدین چیست و آیا بالاخره تخریب میشود؟!

پاساژ علاءالدین برای ما موزه بود! میپرسید چطور؟ خب نپرسید! یکم فکر کنید خودتان بفهمید چرا برای ما موزه بود. این پاساژ برای ما مثل موزه بود چون همیشه میرفتیم توش و از پشت شیشه موبایل ها را نگاه میکردیم ولی نمیتوانستیم بخریم خدا شاهده!

برای همین بنده شدیدا مخالف تخریب این پاساژ هستم زیرا بناهای تاریخی و موزه ها اصالت و تاریخ یک ملت و یک کشور را نشان میدهند. البته من این موضوع را برای مورد عنایت قرار گرفتن از سوی آقای علاءالدین عرض کردما! سلام آقای علاءالدین. ما پرداخت آنلاین هم داریم که سمت چپ وبلاگ هست.

ممنون!!

 


عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری رای کمیسیون ماده ۱۰۰ را در خصوص تخریب دو طبقه اضافی پاساژ علاءالدین را تأیید کرده است، گفت: شهردار هر چه زودتر این حکم را اجرای کند.
ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حکم تخریب دو طبقه اضافی پاساژ علاءالدین اظهار داشت: حدود یک ماه پیش بنده تذکری را به شهرداری در خصوص حکم ماده ۱۰۰ و دو طبقه اضافی (هفتم و هشتم) پاساژ علاءالدین دادم و تأکید شد که ضوابط شهرسازی در دو طبقه اشاره شده رعایت نشده است.

وی تصریح کرد: در ابتدا شهرداری بر این موضوع تأکید داشت که دیوان عدالت اداری رأی ماده ۱۰۰ را رد کرده است اما با پیگیری‌هایی که از سوی شورای شهر صورت گرفت و عنایتی که مسئولان دیوان عدالت اداری داشتند رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ تأیید شد.

قناعتی خاطرنشان کرد: بر اساس تأیید دیوان عدالت اداری باید دو طبق اضافی پاساژ علاءالدین تخریب شود و امیدواریم هر چه زودتر شهردار تهران به شهردار منطقه ۱۱ دستور لازم را برای تخریب دو طبقه اضافی این پاساژ اعلام دارد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: حدود ۱۵ الی ۲۰ روز پیش نامه‌ای از سوی شورای شهر تهران مبنی بر تخریب دو طبقه اضافی پاساژ علاءالدین به شهردار تهران ارسال شده است و ما همچنان منتظر اجرای حکم هستیم.
وی گفت: در صورتی که این حکم از سوی شهرداری اجرا نشود مجدداً پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد و از ابزارهای قانونی برای این موضوع استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در اظهارنظری صریح پاساژ علاءالدین را پاساژی دانست که در بسیاری از فاکتورها نمی‌تواند استانداردهای لازم ایمنی را کسب کند و گفت: این پاساژ برای مراجعه کنندگان و کسبه ناایمن است.
شریف زاده گفت: پاساژ علاء الدین در منطقه ۱۱ تهران واقع شده و سازمان آتش نشانی نیز جزو کارگروه‌هایی مرتبط است و اقداماتی را در خصوص بازدید ایمنی و دیگر موارد مربوطه انجام داده‌است.

وی با بیان اینکه مستقلا وارد ایمن سازی این پاساژ نمی‌شویم و اقدامات ما در هماهنگی با شهرداری منطقه ۱۱ است، گفت: درباره ایمنی این پاساژ حرف داریم،‌ معابر، پله برقی‌ها، آسانسورها، نحوه چینش کالا و اجناس و ... در این پاساژ استاندارد نیست.
وی درباره اینکه آیا آتش‌نشانی با تخریب قسمت‌های غیرمجاز این پاساژ موافق است یا خیر؟ گفت: بحث تخریب دو طبقه مطرح است اما حرف ما این است که نه این دو طبقه بلکه کل مجتمع ناایمن است. همانطور که گفتم معابر و راه‌های این پاساژ استاندارد نیست و شبکه باران زا یا همان اطفاء حریق خودکار نیز در این پاساژ نصب نشده است.

شریف زاده تصریح کرد: مجموع این موارد غیراستاندارد سبب می‌شود تا ما ادعا کنیم که این مجتمع به هیچ عنوان مجتمع ایمن و استانداردی نیست.
وی در ادامه این نشست با انتقاد از نبود متولی واحد برای ایمنی در کشورمان خاطرنشان کرد: این همایش ملی را در همین راستا برگزار کرده تا از اقدامات و تجربه‌هایی که هر یک از آتش نشانی‌ها در سطح حوزه خودشان انجام داده‌اند، استفاده کنیم.

با وجود تذکر اعضای شورای شهر مبنی بر ساخت و ساز غیر قانونی در پاساژ علاء الدین و همچنین اخذ رای کمیسیون ماده ۱۰۰ باز هم با موضوع برخورد با تخلف پاساژ علاء الدین مبنی بر ساخت طبقه‌ای اضافه بدون در نظر گرفتن ضوابط قانونی بی نتیجه ماند.
 پاساژ علاء الدین بزرگترین و معروف ترین بازار موبایل تهران است و آنگونه که ابولفضل قناعتی مخبر کمیسیون حمل و نقل عنوان می‌کند مالک این پاساژ علاوه بر اینکه کاربری پارکینگ را به تجاری تبدیل کرده است، اقدام به ساخت طبقه‌ای اضافی بر روی پاساژ کرده است و حالا مدتی است که طبقه هفت پاساژ علاء الدین خبرساز شده است.

ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه پس از تذکرات اعضای شورای شهر، نامه‌ای مبنی بر قلع و قمع طبقه هفتم پاساژ علاء الدین به شهرداری ارسال شده است، گفت: از زمان ارسال نامه به مدت یک ماه شهرداری ملزم به اجرای این درخواست است.
وی با بیان اینکه بیش از یک ماه است که از تذکر بنده در شورا مبنی بر قلع و قمع طبقه هفتم پاساژ علاء الدین می‌گذرد گفت: باید دید که شهرداری تهران جسارت انجام چنین عملی را دارد یا خیر.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه قلع و قمع طبقه هفتم پاساژ علاء الدین رای ماده ۱۰۰ را نیز دریافت کرده است و دیوان عدالت اداری به درخواست مالک پاساژ علاء الدین مبنی بر اعتراض، پاسخ رد داده گفت: بر اساس اخبار واصله قرار است دیروز یا امروز نسبت به تخریب موارد غیرقانونی پاساژ علاء الدین اقدام شود که باید دید چه سرانجامی خواهد داشت.

قناعتی با بیان اینکه مالک پاساژ قبل از ساخت طبقه هشتم نسبت به فروش و رهن آن اقدام کرده بود، گفت: همچنین تعدادی از افراد در فرودگاه نجف با رئیس شورای شهر تهران دیدار و از او خواسته‌اند که نسبت به حل و فصل اختلافات پاساژ علاء الدین اقدام شود اما رئیس شورای شهر این مسئله را نپذیرفته است.
شب گذشته تیمی از اجرائیات برای تخریب طبقه منفی ۳ پاساژ علاء الدین به این منطقه مراجعه کرده‌اند اما پس از مدتی این عمل متوقف شد.
همچنین سایت شهرداری تهران در گزارشی اعلام کرد:‌ عوامل اجرایی شهرداری منطقه ۱۱ تهران با حضور در محل ضمن توافق با صاحبان این مغازه‌ها و با همکاری آنان اقدام به تخلیه کامل اجناس و تعطیلی این واحدها کردند. با اجرای حکم صورت گرفته اکنون قرار است این طبقه از پاساژ علاء الدین که به صورت غیر قانونی تغییر کاربری داده و از حالت پارکینگ به مغازه و انبار کالا تبدیل شده بود بار دیگر به کاربری اصلی خود (پارکینگ) تبدیل می‌شود. بر اساس توافقات صورت گرفته قرار است طی روزهای آینده حکم تخریب طبقه منفی سه و تبدیل آن به پارکینگ اجرایی شود.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :